Inspiracje - Polska szkoła w Dundalk
Polska Szkola w Dundalk
polska szkola w Dundalk
Polska szkola Dundalk

Nauka
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Albert Einstein, noblista, geniusz.

Sport
Piłka nożna to prosta gra. 22 facetów biega po boisku, a na koniec i tak wygrywają Niemcy!
Gary Lineker legendarny reprezentant Anglii

Sztuka
Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty.
Emil Zola, pisarz

Kultura
Bo kultura tu podobno jest. Świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury!
Zielone żabki
Inspiracje  15 listopad 2016 (21:23)

Inspiracje


"Art Inspiracje, czyli garść pomysłów do wykorzystania w codziennej pracy, wspomagania podmiotowego rozwoju dzieci, poszerzania w najróżniejszych kierunkach repertuaru ich zachowań i kompetencji. Książki, pomoce dydaktyczne, inspiracje do samodzielnej twórczej pracy z nimi."
To tylko mała pigułka tego, co działo się w miniony weekend w Polskiej Szkole w Dundalk.
Kto był, a przede wszystkim potrafił otworzyć swój umysł na poza podręcznikową, często zbyt suchą wiedzę, skorzystał z doświadczenia i umiejętności prowadzących ze Stowarzyszenia Twórców Kamienica 56 z Łodzi.

To my dorośli kreujemy umysły naszych dzieci, dajemy im inspiracje, często narzędzia...ale czy na pewno tak jest ?? Czy to nie my dorośli uczymy się właśnie od dzieci podążając za nimi? Zarówno warsztaty skierowane do i dla dzieci jak i laboratorium dla nauczycieli znakomicie pokazały i określiły nasze role.

"Nic dwa razy się nie zdarza..." i nie zdarzy. Musimy pamiętać iż rolą dorosłego jest wsparcie dziecka. A każde dziecko jest inne. Dlatego nawet sprawdzone metody nie przyniosą odpowiedniego skutku jeśli dobierzemy je niewłaściwie. Projekt Art Inspiracje to propozycja ciekawych rozwiązań podczas standardowych zajęć zwłaszcza dla dzieci polonijnych, często rozwijających się w trudnych dla nich warunkach. Art Inspiracje to nie gotowa metoda postępowania , to chęć zmiany poglądów, technik, narzędzi do bardziej przyjaznych dzieciom.

To bardzo kreatywna wyprawa w świat bajki, teatru, zabawy w doświadczanie świata. To nie ławki i krzesła a podłoga i przestrzeń wlasnego ciała, dotyk i reszta zmysłów, ktore pomagają odkrywać najmłodszym krainę zabawy i nauki. A przede wszystkim Art Inspiracje to czysty, pozbawiony zaawansowanej technologii bezpieczny świat i przestrzeń dla najmłodszych.

Pełni inspiracji i nowych doświadczeń jesteśmy wdzięczni przyjazd, zaufanie w wyborze naszej szkoły jako partnera projektowego oraz zaangażowanie i czas, który został nam i dzieciom okazany.

Szczególne podziękowania kierujemy do prowadzących Pań; Iwony Pietrzak, Kasi Szpilkowskiej oraz Sławy Tarkowskiej a także Fundacji Edukacja Dla Demokracji za pomoc w dofinansowaniu projektu. Wszystkim, którzy przyjechali dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wszelkie uwagi. Nauczycielom z naszej Szkoły w Dundalk oraz Radzie Rodziców za pomoc organizacyjną oraz catering należą się szczególne podziękowania.
Dyrekcja oraz Zarząd Polskiej Szkoły w DundalkKomentowanie wy³±czone!
OSTATNIO DODANE ZDJĘCIAZOBACZ WIĘCEJ >>
Nasi najmłodsi     Szalone eksperymenty naszych najmłodszych     Tropiciele wiosny. Przystanek Park.    
Polska Szkoła Dundalk Polska Szkoła Dundalk Polska Szkoła Dundalk Polska Szkoła Dundalk

Nadchodzące wydarzeniaCopyright 2012 - 2017 polskaszkolawdundalk.com. All rights reserved.
tel. 085 226 9456, 085 779 7083, 087 411 0232 e-mail: polska.szkola.dundalk@gmail.com