Mistrzostwa ratownictwa w Dundalk - Polska szkoła w Dundalk

Mistrzostwa ratownictwa w Dundalk  28 czerwiec 2012 (22:02)

Mistrzostwa ratownictwa w Dundalk

Polska Szkoła w Dundalk wspierać będzie drużynę z Bydgoszczy podczas Mistrzostw Pierwszej Pomocy Medycznej .

W dniach 5-8 lipca br. w Dundalku odbędzie się europejski etap Mistrzostw Pierwszej Pomocy Czerwonego Krzyża.Opiekunem szczęśliwego zespołu, który będzie reprezentował Polskę w owych Mistrzostwach jest Pan Sławomir Maciąg. Drużyna startująca w Mistrzostwach to XV LO w Bydgoszczy.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy to zawody, w których biorą 6-osobowe drużyny z całej Europy (wcześniejsze etapy odbywają się w danych krajach), składające się głównie z młodzieży wyszkolonej w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na pozorowanych stacjach ( a są one naprawdę widowiskowe: wypadki komunikacyjne, wypadki przy pracy, resuscytacja krążeniowo-oddechowa)zawodnicy wykazują się zdobytymi umiejętnościami i wiedzą, opatrując i pomagając rannym pozorantom. Na First Aid Convention in Europe panuje niezwykle przyjazna atmosfera.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie ,dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców Dundlak i okolic do wspólnego udziału i aktywne wsparcie polskiej drużyny z Bydgoszczy.

Co trzeba zrobić? To proste! Skontaktuj się z nami telefonicznie 0852269456 lub mailowo polsa.szkola.dundalk@gmail.com .Stworzymy „ strefę kibica „ i będziemy wspólnie przeżywać emocje z naszymi polskimi przyjaciółmi.
Weż ze sobą rodzinę, zaproś przyjaciół ,zaprezentujmy kolejny raz nasze piękne biało-czerwone barwy!

Specjanie dla Was Mistrzowie Ratownictwa pokażą w praktyce jak ratować ludzkie życie.To takie ważne !!!Nie możecie tego przegapić! Uczmy dzieci jak zachować się w momencie zagrożenia , wypadku , to może ocalić i je i nas !!!Wykorzystajcie wspaniałą okazję i bądżcie z nami!!!

Może ktoś zechce przyłączyć się do Organizacji Czerwonego Krzyża i działać niosąc ludziom pomoc.

Wszyscy chętni proszeni są o jak najszybszy kontakt !

Zapraszamy serdecznie !
Zarząd Polskiej Szkoły w Dundalk